sobota, 29 września 2012

Praca online?- pomysły na zarobki przez Internet


Witajcie, dzisiaj trochę moich rozważań o zarabianiu w Internecie. To post dla początkujących, tzn. szukających obecnie możliwości zarabiania, jakie daje Internet. Tekst poniżej podpowie, w jaki sposób można pracować w sieci lub dorabiać sobie przez Internet.


Przeczytaj ten tekst, jeśli nie wiesz, jakie są sposoby zarabiania w Internecie, jeśli chcesz dowiedzieć się jakie zalety/wady mają poszczególne źródła zarobku, a także gdy chciałbyś podsumowania i wskazówek co do rozpoczęcia zarabiania w sieci.

Praca w Internecie do dziś kojarzona jest tylko z dorabianiem, np. do pensji na etacie. Jest jednak coraz więcej osób, które z pracy przez Internet uczyniły swoje jedyne źródło zarobku. Jest wiele możliwości zarabiania w sieci. Najczęściej połączenie kilku sposobów prowadzi do takiego poziomu zarobków, że są porównywalne bądź większe niż te uzyskiwane na etacie. Poznajcie najpopularniejsze możliwości pracy online i jeśli chcecie- wybierzcie te najbardziej Wam odpowiadające. Powodzenia :)

1. Zarabianie na blogach- chodzi tutaj głównie o zamieszczanie reklam na swoim blogu. Rozliczane są one zazwyczaj w dwóch systemach: CPC- otrzymujemy zapłatę za kliknięcia oraz  gdy reklama jest wykupiona na określoną ilość czasu, bez względu na liczbę odsłon i kliknięć. Najbardziej znani blogerzy, których statystyki są często większe niż niektórych serwisów czy portali, są także rozchwytywani przez agencje PR. Dostają pieniądze w zamian za reklamę jakiejś firmy/produktu, dostają często produkty lub usługi, które potem opisują na blogu itd. Blogerki modowe na przykład otrzymują ubrania i dodatki, które później pokazują na blogu na zdjęciach w danej stylizacji. Dla mnie ważne, aby reklamy na blogach były oznaczane jako wpisy sponsorowane, mimo że opinia o danych produktach jest subiektywna. Profity mają być także miłym dodatkiem do pasji, nie wyłączną przyczyną zakładania blogów. Chociażby dlatego, aby znaleźli się wierni czytelnicy, bez których dana strona po prostu nie istnieje.

2. Programy partnerskie, sieci afiliacyjne. Co to są programy partnerskie? Niektóre firmy, często sklepy internetowe, oferują takie programy partnerskie pozwalające otrzymać prowizję od sprzedanego produktu lub usługi. Rejestrując się w takim programie otrzymuje się unikalne linki referencyjne, które pozwalają sieci zidentyfikować osobę, dzięki której kliknięto w link prowadzący do sprzedaży. Programy takie można porównać do sprzedawania stacjonarnego, ale wymagają mniejszych nakładów czasu. Zajmujemy się tylko reklamą (polecaniem produktów innym na forach, o ile nie zabrania tego ich regulamin; na blogach czy własnej stronie internetowej itd.) Prowizję dostaje się zazwyczaj także od osób, które zarejestrują się w danym programie z Twojego linka. Część zamówień ich klientów idzie także do Twojej kieszeni. O programach partnerskich zapewne powstanie u mnie osobny post, ponieważ jest to obszerny temat i wymaga krótkiego opisu najlepszych programów partnerskich.  Przykład: Złoty Program Partnerski.

3. Pisanie artykułów na sprzedaż- rzadko się to udaje robić jako redaktor dla ciekawych serwisów, natomiast można oferować swoje teksty także na mniej wymagające strony.  Oczywiście artykuły muszą być poprane i wartościowe, muszą być autorskie i nie mogą być tłumaczeniami lub jakimikolwiek tekstami (nawet Twoimi własnymi), które już znajdują się w Internecie. Polecam Textmarket, na którym teksty można sprzedać za kilka, a nawet kilkanaście złotych.

4. Udostępnianie fotografii na stockach. czyli w bankach zdjęć. Jeśli macie dobry aparat i lubicie fotografię, to dobrym rozwiązaniem jest wystawianie waszej twórczości na takie strony, gdzie np. firmy szukają do kupienia zdjęć nadających się np. na ich strony internetowe. Przykład: iStockphoto.

5.Sklep internetowy. To już jest grubsza sprawa. O ile pisanie tekstów, programy partnerskie czy reklamowanie się na blogach mogą praktykować osoby fizyczne, to posiadanie własnego sklepu internetowego jest bardziej wymagające. Potrzeba także nakładów finansowych, które na dobrą sprawę są niewymagane w innych formach zarobków przez Internet.

6. Reklamy AdSense, to propozycja Google, z której chętnie korzystają internauci posiadający swojego bloga lub stronę internetową. Rozliczenie odbywa się za kliknięcia, trzeba pamiętać by nie klikać przez przypadek/ z ciekawości/ celowo;) samemu, ponieważ konto może zostać zablokowane, a pieniądze niewypłacone. Popularne strony chwalą sobie reklamy AdSense. Trzeba pamiętać że odebranie swoich pieniędzy jest możliwe dopiero po uzbieraniu na koncie kwoty 70 Euro.

7. Ankiety- istnieją serwisy, które płacą za wypełnianie ankiet.Wystarczy się zarejestrować, podać swoje dane, które pomogą w dobieraniu ankiet.
Przykład: GFK, punkty można tu wymieniać na nagrody rzeczowe, także pieniądze, ale są to niewielkie kwoty.

Pamiętaj. Jeśli nie masz zarejestrowanej działalności gospodarczej, jesteś osobą fizyczną, to i tak musisz odprowadzać podatki do Urzędu Skarbowego z tytułu zarabiania w Internecie. Przedsiębiorcy po prostu wystawiają faktury. Rozliczenie nie jest takie trudne, wystarczy zapytać w swoim US, poczytać w Internecie lub wysłać maila do kogoś z programu partnerskiego.

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny. Jeśli chcesz -zostaw komentarz, możesz w nim również zadać mi ewentualne pytania.

Zobacz również: Myśleć jak Milionerzy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą informację zwrotną :) Pozdrawiam serdecznie