środa, 3 października 2012

Sukces finansowy


Jeśli masz kłopoty finansowe i pieniądze się Ciebie nie trzymają, przeczytaj mojego posta. To nie przypadek, że wciąż coś nie wychodzi finansowo. Myślisz może że to coś z Tobą nie tak, bo chociaż się starasz zarobić i mieć trochę oszczędności, to nigdy Ci się nie udaje. Po prostu pomyśl o pieniądzach w inny sposób niż dotychczas. Przeczytaj, w jaki.


Być może tak jak i ja byliście wychowani w domu, gdzie hołdowało się wartościom duchowym, ale zaniedbywało sprawy finansowe. Co prawda były marzenia o wygranej w totka, próby rozwoju zawodowego itd. ale pod tym wszystkim z perspektywy czasu widzę jakieś równoczesne przekonanie, że pieniądze oznaczają materializm, a nawet źródło problemów, zło. Plus brak racjonalnego zarządzania swoim budżetem, ale to temat na osobny post. Absolutnie nie mogę sobie uświadomić, dlaczego tak było. Muszę przyznać, że odkąd przeczytałam kilka książek na temat postrzegania pieniędzy i czym one tak naprawdę są, to moja sytuacja dość gwałtownie się zmieniła. Spójrz na pieniądze nie jak na brudną konieczność, ale na pozytywne możliwości, jakie ze sobą niosą. Pomogą w zdobyciu tego, co uważasz za ważne w życiu, pomogą czynić dobro, osiągać sukcesy i rozwijać się. Poczytaj co mówił Joseph Murphy już w latach 60-tych ubiegłego wieku:

      Pieniądze są przedmiotem wymiany. Są symbolem wolności, piękna, luksusu, władzy, wytworności. Zapewniają dostatnie i radosne życie. Można traktować pieniądze jako boską ideę podtrzymującą zdrowie gospodarcze narodów.  Należy z nich korzystać mądrze i konstruktywnie.
      Kodując sobie w umyśle, że pieniądze są nie tylko dobre, ale bardzo dobre, że pod wieloma względami sa błogosławieństwem dla ludzkości, zapewniasz sobie finansowe bezpieczeństwo. Staraj się ciągle wyobrażać sobie, że to w tobie zmagazynowane są wszelkiego rodzaju bogactwa, którymi obdarzasz innych. Robiąc to, stwarzasz sobie szanse na jeszcze większą pomyślność.
      Masz uzasadnioną motywację i wewnętrzne przekonanie , że należą ci się duże pieniądze. Oczekujesz, że spłyną na ciebie lawiną obfitości. Twoje szczęście i bezpieczeństwo zawdzięczasz rozumnemu korzystaniu z mądrości i siły podświadomości.
       Jeśli wierzysz i akceptujesz to, że sukces jest twoim boskim prawem, życie cię nagradza. Prawdziwy klucz do bezpieczeństwa finansowego to nieustanne widzenie siebie w myślach  i uczuciach jako tego, kto coraz godniej i wspanialej służy innym. To wyobrażanie sobie coraz większych sukcesów i dostatku. To głębokie docenianie wszystkich otrzymywanych pieniędzy i swobodne ich wykorzystywanie z wdzięcznością i szacunkiem dla Nieskończonego, od którego płyną wszystkie błogosławieństwa.

Czytaj również:
Moc przyciągania pieniądza, 3 kroki zapewniające bogactwo
Myśleć jak milionerzy
Polecam e-booka: Jak zarabiać w domu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdą informację zwrotną :) Pozdrawiam serdecznie